Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Aktuality / Články


Jak vybírat a užívat doplňky stravy

26.04.2018

Vybíráte doplněk stravy poprvé? Přečtěte si několik jednoduchých doporučení.

Platí, že každému z nás může lépe fungovat trochu jiný doplněk, proto je dobré nejdříve zkoušet a postupně si najít ten svůj. Avšak! Při hledání vhodného doplňku se vždy vyplatí držet se několika základních pravidel:
Jak vybírat?
Některé látky jsou pro fungování těla (ať už jsme vysocí, malí, hubení, širocí,…) naprosto nezbytné, a je nejprve třeba napravit jejich možný deficit.
Pokud tělu nechybí žádná ze základních látek, můžeme volit pokročilejší doplňky. Na příklad: Pokud trpíme nějakým psychickým problémem – úzkostí, depresí, vyhořením nebo nespavostí
Pokud si nejsme jisti, jaký přesně doplněk máme zvolit na náš konkrétní problém, je vždy nejlepší zvolit takový, který obsahuje základní látku, popřípadě základní látku v kombinaci s jinou.
Jakou formu vybrat?
Doplňky je vhodné konzumovat ve formě kapslí (vegetariáni volí navíc i rostlinné) nebo ve formě čistého namletého prášku.
Kapsle se v těle snadno rozpustí a nezatěžují tělo umělými aditivy a pojivy jako tablety.
Jak užívat?
K doplňkům stravy nepotřebujeme užívat navíc žádnou speciální věc. Pouze je (až na úplné výjimky) musíme užívat s jídlem. S jídlem totiž přijímáme složky, jejichž současné trávení napomáhá vstřebání vitamínových nebo minerálových doplňků do organismu.
Kdy se projeví účinek?
V těle je nejprve nutné postupně navýšit hladinu dané látky. Až poté, typicky po třech až čtyřech týdnech, začne docházet ke změně. Okamžitý účinek pocítíme pouze u specifických doplňků (např. spreji do krku, apod.).