Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Aktuality / Články


Zařaďte do svého jídelníčku ořechové pasty / másla (1)

28.05.2015

Ořechové pasty / másla mají mnoho benefitů, pro které byste je určitě měli zařadit do svého jídelníčku. Jsou zdrojem zdravých tuků, kvalitních bílkovin a mnoha mikronutrientů (např. vitamin E, vitamíny skupiny B, hořčík, měď, zinek, vápník a další). Obsahují vlákninu, minimum cukru a výborně nasytí. Skvěle chutnají – můžete je použít na dochucení ovesných vloček, namazat na pečivo nebo jíst jen tak samotné. Pomáhají snižovat LDL cholesterol…další benefity najdete u jednotlivých druhů.

Na naši prodejně nabízíme pouze ořechové pasty vyráběné s největší péčí a pouze z ořechů bez použití aditiv. Ořechy jsou sušeny za teplot nižších než 70 ºC, aby si zachovaly co nejvíce minerálů a vitaminů.

Arašídová pasta

Bohatá na vitamin B1. Nedostatek tohoto vitaminů se projevuje suchou, popraskanou a zarudlou pokožkou, svalovou ochablostí a dyspepsií (porucha trávení).

Arašídová pasta s karobem

Kromě arašídů je do pasty přidán také karob, což je prášek získávaný z karobových bobů, který se použitím a vlastnostmi podobá kakau, ale na rozdíl od kakaa je nedráždivý – nezpůsobuje alergické reakce, kožní vyrážky a podráždění žaludku.

Tahini

Tahini je čistá pasta z mletých šetrně pražených sezamových semínek. Toto tzv. sezamové máslo je vhodné na pečivo (s marmeládou, medem…) a pomazánky, dodá chuť kaším a müsli, zjemní omáčky a pomazánky. Používá se ve vegetariánské pomazánce hummus. Sezam jako takový je bohatý na minerální látky, především na vápník a hořčík. Díky tomu pomáhá při prevenci a léčbě osteoporózy. Rovněž snižuje hladinu cholesterolu.

 

Další druhy ořechových past si představíme v pokračování tohoto článku.

IMAG0890

Autor článku: Mgr. Tomáš Pavelek