Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Aktuality / Články


Zpět ve škole? Co pomůže dětem, aby ji lépe zvládaly

13.09.2019

Děti jsou naše priorita – vyberme jim to nejlepší.

Ať už jdou do první třídy nebo budou maturovat, vaše děti a jejich kondice jsou prioritou. Koneckonců, pokud jsou děti zdravé, znamená to pro i pro vás méně stresu.
Potraviny
Pokud chceme, aby byly naše děti v dobré psychické i fyzické kondici, je na prvním místě v žebříčku důležitosti strava. Měla by být co nejvíce pestrá a průmyslově nezpracovaná, složená z široké palety zeleniny a ovoce, luštěnin, ořechů, semínek a kvalitních ryb. Zcela omezené by měly být rafinované potraviny, umělá sladidla a další chemické přísady. Velmi šetřit bychom měli také s bílou moukou a bílým cukrem.
Kdykoli je to možné, vybírejme kvalitu BIO, abychom minimalizovali konzumaci pesticidů a dalších toxinů. Z hlediska kvality stravy, ale také financí se vyplatí vařit dopředu a chystat jídla do krabiček. Když máme přichystaná jídla do zásoby, předejdeme hladu a tím i nutkání koupit si bez přemýšlení něco nezdravého. Navíc můžeme děti zapojit do přípravy – naučí se chystat si jídlo sami pro sebe a ještě si osvojí návyky kvalitního stravování.
Imunita
Děti a zejména ty, které nejí pestrou stravu, můžou mít nedostatečný příjem vitamínů A a C. Jen z jídla je také obtížné získat dost vitamínu D. Z toho důvodů je zdravotnickými autoritami doporučováno dávat všem dětem od šesti měsíců do pěti let vitamínové suplementy obsahující vitamíny A, C a D každý den pro podporu funkce imunitního systému.
Velmi dobře jsou také popsané účinky doplňků s prospěšnými probiotickými kulturami, jejichž vlastnosti souvisí s imunitním systémem také. Mohou pomoci jako prevence infekčních onemocnění i jako prevence chřipky a nachlazení.
Dětské doplňky naleznete zde.
Stav pokožky
Není úplně rozšířeným faktem, že prospěšné probiotické kultury mají účinky související se stavem pokožky. Specifické kmeny prospěšných bakterií jako Lactobacillus Rhamnosus GG se ukázaly jako velmi efektivní při kožních problémech u dětí i dospělých. Velmi také záleží na potlačení a prevenci zánětu v těle. V tomto směru jsou nezastupitelné omega-3 z kvalitního zdroje.
Kognitivní schopnosti
Vývoj kognitivních schopností probíhá u dětí rapidním tempem. A protože 60 % stavební hmoty mozku je tvořeno tukem, je kriticky důležité obstarat dětem ve stravě kvalitní tuky. Vždy se vyplatí zapojit prémiový rybí tuk nebo omega olej. Speciálně DHA a EPA (omega 3 mastné kyseliny) jsou pro vývoj mozku obzvláště důležité.
Vždy pak platí, že je zejména u dětí dobré konzultovat užití doplňků se svým lékařem. Velmi se také vyplatí investovat do takových doplňků, které neobsahují žádné chemické příměsi, umělá sladidla, plnidla, ani jiné nevhodné složky.

https://www.foractiv.cz/viridikid-multivitamin-90-kapsli/d-71323/

https://www.foractiv.cz/viridikid-vitamin-d-drops-400iu-30-ml/d-71945/

https://www.foractiv.cz/ester-c-550mg-90-kapsli/d-70470/

https://www.foractiv.cz/scandinavian-rainbow-trout-oil-200ml-organic/d-71623/