Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Aktuality / Články


František Krčil a Monika Musilová popisují zkušenost s EAA od EnergyBody

09.07.2015

František a Monika za sebou mají vynikající umístění na závodech Lednická Olympia – 2. místo v kategorii mužů do 80kg a 1. místo v kategorii BodyFitness. V tréninků využili i EAA od EnergyBody, přičemž si v následujících řádcích od Moniky můžete přečíst, jak probíhala příprava a jak v ní EAA zafungovaly.

Esenciální aminokyseliny značky EnergyBody jsou novinkou, která se zatím na trhu moc neohřála. Zkoušeli jsme je kratší dobu v tzv. objemové fázi a pak je cíleně ponechali i v přípravě na závody. K účasti jsme se rozhodli necelé čtyři týdny před začátkem, což opravdu není dlouhá doba. Sázeli jsme ale na to, že na sobě pracujeme celoročně – zdravá a vyvážená strava nás doprovází denně, je našim koníčkem, a také téměř denně trénujeme. Sice bylo jasné, že pořád zbyde hodně práce, ale zase jsme se mohli opřít o kvalitní základ. U mě byla situace složitější kvůli komplikacemi se zády, kvůli kterým se můžu věnovat jen omezenému výběru cviků, a také mám více zavodněné tělo, což je jedna z tělesných obranných reakcí.

Aminokyseliny jsme dávkovali před a po tréninku (během jsme dávali ještě fermentované větvené aminokyseliny a glutamin)

Trénovali jsme silový trénink ráno + kardio, a pak večer kardio + jedna partie silově

Ráno tréninky nalačno, pouze s EAA

Stravu jsme drželi přísně, ale stále tak, aby byla vyvážená a komplexní

Po 14 dnech, během nichž jsme zařadili náročnější tréninky a kardio, se nám váha nesnížila ani o kousek, ale oba jsme se začali pěkně „tvarovat“ a viditelně zkvalitňovat formu. To bylo zamozřejmě výborné, ale Fanny potřeboval jít s kilogramy dolů a přitom už tak byl, jak se říká „na papír“. Mě se moc nelíbilo, že bude muset jít s váhou tolik dolů, protože v tu chvíli bylo jasné, že musí vypálit i nějakou svalovou hmotu. To mi přišlo škoda – pracně ji vydřel a vypadal naprosto úžasně a plně, jenže nebylo na výběr.

Takže EAA u nás obou zafungovaly tak, že i přes náročnější tréninky, omezení se v jídle a zařazení pořádného kardia po tréninku a znovu večer, nedovolily spálit svalovou hmotu. Což je naprosto výborné a víme, že se na tyhle aminokyseliny můžeme skutečně spolehnout. U Fannyho zafungovaly natolik dobře, že mu byly až „přítěží“, protože mu stále tolik držely hmotu, že nemohl pohnout s váhou. Já měla stejnou váhu až cca do 4 dnů před závody – takže opravdu naprosto perfektní držení svalové hmoty. Fanny ještě asi pět dní do závodů vážil asi 84 -85 kg, což bylo pořád hodně (v sobotu měl mít 80kg).

Je nám jasné, že čím náročnější a častější byly dennodenní dvoufázové tréninky, tím více mělo tělo tendenci se bránit tak, že natahovalo vodu. Takže chtě nechtě jsme těsně před závody museli nasadit velmi striktní a nepříjemné omezení pitného režimu. Fanny nesměl pít vůbec, já malinko, a to celý den před závody a na závodech také. Pročež se zadařilo – Fanny nakonec potřebné váhy dosáhl.

Sice kvůli tomu nejedl ani nepil celý pátek i v den závodů, a jistě si i pamatujete, že teploty venku byly extrémní, takže závodní hala byla jako skleník, ale i tento náročný zápřah za to stál. Dělali jsme to proto, že nás tenhle sport baví a pro potěšení ze soutěžení. Pro příště je jen třeba začít s přípravou dříve, aby ten konec nemusel být tak náročný.

Ze všeho nicméně plyne, že EAA fungují naprosto skvěle, co se budování a udržování svalové hmoty týče. Nesmíme zapomenout ani na to, že nám dodaly i dostatek energie na celý trénink, i když byl nalačno. Po závodech v nich budeme pokračovat, protože máme v plánu opět nabrat trochu kvalitní hmoty. Jen tomu uzpůsobíme i stravu a k EAA si po tréninku přidáme i cukry.

Máme k nim pouze jedinou výtku – že obsahují barvivo a umělé sladidlo. Snažíme se jít cestou čistoty a kvality doplňků, takže nám toto vadilo. Věříme ale, že spoustě z vás budou díky sladidlu skvěle chutnat a tím i úžasně fungovat, protože když pijete kvalitu a přidáte k tomu i něco z psychosomatiky, tedy, že se na pití EAA budete díky chuti i těšit, o to větší požitek z tréninku budete i mít. No a co je nejlepší na získání svalové hmoty kromě kvalitní stravy a doplňků? Přece psychická pohoda a motivace – když vám na pohodě přidá i dobrá chuť podpořená kvalitou, půjde to samo!Chuť:           (Plné hodnocení nedáváme kvůli obsaženému barvivu)
Funkčnost: 


František Krčil, Monika Musilová