Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo

Aktuality / Články


Sebastian Flechtner, manažer exportu FFB GmbH: „Vývoj přináší nové výzvy.“

18.02.2016

Rozhovor se zástupcem další z významných evropských značek. Sebastian Flechtner je exportním manažerem FFB GmbH, společnosti stojící za v Česku čím dál populárnější značkou EnergyBody.

Po odbornících stojících za projektem Z-Konzept vám přinášíme rozhovor se zástupcem další z významných evropských značek. Sebastian Flechtner je exportním manažerem FFB GmbH, společnosti stojící za v Česku čím dál populárnější značkou EnergyBody. FFB GmbH má za sebou více než dvacetiletou tradici, přes tři sta aminokyselinových formulí a tisíce spokojených zákazníků.

Společnost FFB GmbH  je aktivním členem organizace Society for Nutritional Research sdružující společnosti zabývající se klinickým vývojem doplňků stravy a sportovní výživy. Značka EnergyBody je také oficiálním partnerem německého svazu naturální kulturistiky.

Sebastian Flechtner

IMG_1746 Sebastian Flechtner je manažerem exportu společnosti FFB GmbH. Jde o jednoho z největších evropských producentů tekutých doplňků stravy, především aminokyselin, který vyrábí smluvně i pod svou vlastní a v Česku čím dál populárnější značkou EnergyBody.

Značka EnergyBody už má docela velkou tradici. Můžete nám povědět něco o tom, jak EnergyBody vzniklo? Jaké byly impulsy k jeho založení ?

S EnergyBody / FFB jsme začínali v roce 1988 v malé garáži, kde jsme plnili ampule. Naším prvním vlastním produktem byl pak 100% Anabol – tekutina obsahující pouze volné aminokyseliny. Tento produkt stále funguje a je velmi populární nejen v Německu, ale třeba také v Rusku a východní Evropě.

Mateřskou společností EnergyBody je FBB GmbH, největší evropský výrobce tekutých doplňků. Tím EB mezi značkami vyniká a asi není sporu, že má díky tomu fantastické zázemí a podmínky např. pro vývoj nových produktů, mám pravdu?

Přesně tak, zkušenost s výrobou nám dává oproti konkurenci velkou výhodu. Také díky tomu, že působíme v oboru již více než 25 let, dokážeme nabízet vysoce kvalitní tekuté doplňky za rozumnou cenu – jistě poznáte rozdíl. Dobrým příkladem mohou být třeba naše Energybody Amino Liquids – můžeme nabídnout mj. Amino Liquid s 580 mg proteinu na 1 ml, navíc se skvělou příchutí.

CLIP-00D6DFB8

A když jsme u vývoje – FFB GmbH od roku 1991, kdy vzniklo její vývojové oddělení, uvedla na trh okolo 300 formulí. To je neuvěřitelné číslo. Mohl byste přiblížit, jak dlouho trvá než se konkrétní recept přerodí od prvotní myšlenky ve fyzický výrobek na pultu?

V závislosti na tom, jestli vytváříme pouze novou příchuť již existujícího výrobku, nebo nový recept, se tato doba velmi liší. Nová příchuť je hotová během 6-8 týdnů, ovšem realizace nápadu na zcela nový produkt může trvat až rok.  Musíme najít správné suroviny rozpustné v tekutině, a také zvolit vhodnou chuť, což u některých aminokyselin a dalších ingrediencí není vůbec jednoduché. Na závěr musíme také otestovat stabilitu výrobku, tedy aby tekutina zůstala v tekuté formě. Jak vidíte, cesta k výrobě nového kvalitního tekutého doplňku od FFB je poměrně náročná.

Setkáváte se v rámci své práci se zajímavými lidmi, které byste chtěl zmínit?

Náš CEO a zakladatel Peter Holzinger byl zcela jistě průkopníkem v oblasti tekutých sportovních doplňků, ovšem nebyli bychom s EnergyBody / FFB tam, kde jsme teď, bez tak silného týmu. Zároveň je náš úspěch také dílem našich obchodních partnerů, jako například ForActiv.cz – nebylo by tedy férové jmenovat pouze jednotlivce.

Když byste měl značku EnergyBody srovnat s konkurencí, jaké podle vás zákazníkům nabízí benefity?

Jak jsme již zmínil, můžeme se opírat o naše zkušenosti s výrobou tekutých doplňků a 25 letou praxi na trhu, dokážeme tedy nabídnout kvalitní produkty. Veškerá výroba probíhá v Německu, tedy jedné ze zemí s nejpřísnějšími pravidly co se týče kvality potravin. Dále také všechny naše produkty kontrolujeme, testujeme a užíváme sami. Každý z nás zodpovědných za vývoj našich produktů je sám aktivní sportovec, ať už přímo v kulturistice, nebo boxu, vzpírání, crossfitu, popř. třeba v motokrosu. Vždy je tedy naším cílem nabízet funkční, kvalitní, a zároveň chutné produkty. Milujeme sporty a chceme vytvářet vysoce kvalitní doplňky pro všechny příležitosti.CLIP-0063F345

A pokud byste měl v rámci EnergyBody vybrat tři produkty, na něž jste opravdu pyšní, které by to byly?

Myslím, že můžu říct, že máme v nabídce neuvěřitelné tekuté doplňky s obsahem aminokyselin. Jsme sice v EnergyBody pyšní na všechny naše produkty, nicméně pokud srovnáte zmíněnou
kategorii aminokyselin, např. úplně základní  produkt s obsahem hydrolyzovaného kolagenu s naším Energybody Amino Liquid  (což je německý, značkový 100% hovězí hydrolyzát), hned ucítíte rozdíl a poznáte, že právě tekuté doplňky jsou naší specializací, a že to co děláme děláme rádi.

Nejvíce pyšní jsme ovšem na tyto produkty: 100% Anabol, EAA Drinking Powder a Amino Liquid cola Orange.

Můžete popsat vývoj společnosti FBB od počátků až k dnešku. Jaké byly například významné „milníky“ v historii společnosti?

Vše začalo v roce 1988 v garáži jako drobná distribuce tekutých výživových doplňků, prvním významným milníkem pak bylo pořízení plnícího stroje v roce 1990. Od té doby se rozjíždí značka EnergyBody s našimi vlastními produkty. Druhou významnou událostí bylo přestěhování do nové budovy v Neu-Ulmu v roce 1997, kde jsme začínali s několika málo kancelářemi, ovšem dnes obsazujeme již téměř celou budovu a sklady okolo. Co se týká vývoje produktů, pamatuji si, že jsme byli první, kteří naplnili 25 ml ampuli 1000mg L-Carnitinu, což na rozdíl ode dneška v 90. letech rozhodně běžné nebylo.

Zaznamenal jste nějaké významné změny v rámci trhu s výživovými sportovními doplňky za dobu, kdy se v této oblasti pohybujete? Jsou dnešní zákazníci jiní, než ti před 25 lety?

CLIP-00E0A631Svět se mění a s ním i trh s potravinovými doplňky, který se za posledních 15 let stále rozšiřuje. Zatímco tedy dříve byl nejběžnějším zákazníkem typický kulturista, v současnosti je nutné vytvářet doplňky i pro fitness nadšence, ženy, vytrvalostní atlety. Vítám tento vývoj, protože přináší nové výzvy.

Spolupracuje FFB s nějakými atlety, resp. jinými udavateli trendů ve sportu? Jak taková spolupráce probíhá?

Vzhledem k našemu B2B obchodnímu modelu, kdy neprodáváme naše produkty přímo koncovým zákazníkům, nespolupracujeme přímo také s žádnými sportovci. Vždy se ovšem snažíme co nejvíce podporovat naše partnery z různých zemí, kteří pak sami navazují spolupráci se sportovci důležitými pro jejich oblast prodeje. Vzhledem k rozdílnosti typů našich zákazníků by bylo také velmi obtížné vybrat vhodného sportovce.

Autor: Tomáš Kouřil