Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna PLZEŇ

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP PLZEŇ

Do prodejny»
Logo
Archivy

ForActiv.cz Ostrava – Aktuality

11.12.2020

Představujeme Nexgen® PRO s trávicími enzymy

 

NEXGEN® PRO +DIGESTIVE ENZYMES

Doplněk stravy. Prémiový all-in-one multivitamín s obsahem bioaktivních forem vitamínů, organicky vázaných minerálů, bioaktivních enzymů, živých probiotických kultur a rostlinných extraktů = 38 biologicky aktivních složek v prověřeném a vyváženém poměru. Sofistikovaná formulace produktu vychází z přírodního modelu, kde se jednotlivé vitamíny a minerály obvykle nevyskytují izolovaně, ale vždy v kombinaci s důležitými organickými nosiči, fytonutrienty, živými kulturami, enzymy a dalšími bioaktivními faktory. Maximální využitelnost je garantována nejen kvalitou a čistotou použitých zdrojů, ale také díky tzv. dělenému systému dávkování. NEXGEN® PRO + DIGESTIVE ENZYMES je kompletně vyrobený ve Velké Británii.

NEXGEN® PRO +DIGESTIVE ENZYMES ALL-IN-ONE

 1. Prémiový multivitamín – vyvážená kombinace všech důležitých vitamínů v bioaktivní formě: vitamín D3, vitamín C, vitamín K2-MK7, B-komplex, vitamín B12, vitamín A, vitamín E, koenzym Q10, quercetin a další vitamíny.
 2. Prémiový multiminerál – vyvážená kombinace důležitých minerálů v organické/chelátové formě: hořčík, zinek, měď, chrom, mangan, selen..
 3. Bioaktivní enzymy – vyvážená kombinace důležitých enzymů v bioaktivní formě: Proteáza, Laktáza, Alfa-Amyláza, Lipáza, Celuláza.
 4. Směs živých kultur – vyvážená kombinace důležitých probiotických kultur (4 zdroje): Bacilus coagulans. Bifidobacterium bifidum, Lactobacilus rhamnosus, Lactobacilus acidophilus
 5. Rostlinné extrakty – optimalizovaný obsah důležitých rostlinných extraktů (fytonutrienty a antioxidanty): extrakt ze zeleného čaje, extrakt z hroznových jader, extrakt z kořene Macy, extrakt ze skořicové kůry, extrakt z černého pepře.

ZAMĚŘENÍ PRODUKTU

 • RESTART (SPORT, WELLNESS)
 • Zdroj důležitých mikro-nutrientů, enzymů a probiotických kultur
 • Podpora trávení, metabolizmu a optimálního vstřebávání živin
 • Celkový restart pro více energie a rychlejší regeneraci
 • Pravidelná kůra při nadměrné fyzické námaze a přetížení
 • Podpora rychlejší rekonvalescence (po operaci, nebo po zranění)
 • Před a během náročnějších period (cestování, expedice, atd…)

NEXGEN® PRO +DIGESTIVE ENZYMES = 38 BIOLOGICKY AKTIVNÍCH SLOŽEK

JEDINEČNÝ OBRANNÝ ŠTÍT – Každá dávka obsahuje obranný štít ve formě 500 % DDD (doporučená denní dávka) vitamínu D3, 300 % DDD vitamínu C, 150 % DDD zinku ve formě chelátu, 100 % DDD vitamínu A, dále vitamín E, komplexní směs bioaktivních enzymů, komplexní směs živých kultur, včetně všech dalších důležitých kofaktorů (vitamíny, minerály a fytosteroly).

ENZYMY A METABOLICKÝ RESTART – Každá dávka obsahuje kvalitní směs bioaktivních enzymů, vyrobených šetrnou metodou fermentace: Proteáza, Laktáza, Alfa-Amyláza, Lipáza, Celuláza. Tyto enzymy jsou zodpovědné za katalýzu a řízení biochemických reakcí v procesu odbourávání a štěpení živin.

FYZICKÝ VÝKON A ENERGETICKÝ METABOLIZMUS –  V případě, že chcete mít v těle hodně energie, je naprosto nezbytné aby fungovaly vaše buněčné plíce – mitochondrie, které jsou zodpovědné za produkci buněčné energie ATP. Proto obsahuje každá dávka optimální formy a poměry všech důležitých vitamínů skupiny B, včetně vitamínu B12 ve formě methylkobalaminu, dále koenzym Q10, inositol, organicky vázaný hořčík (chelátová vazba) a další důležité kofaktory.

REGENERACE A ROVNOVÁHA – Každá dávka obsahuje 500 % DDD vitamínu D3, kompletní ZMA = 150 % DDD zinku v chelátové vazbě, 53 % DDD hořčíku v chelátové vazbě, 1429 % DDD vitamínu B6, dále 100 % DDD mědi v chelátové vazbě, extrakt z kořene Maca a další důležité kofaktory.

ŽIVÉ KULTURY A OBNOVA MIKROFLÓRY – Každá dávka obsahuje kvalitní čtyřsložkovou směs živých kultur složenou z dobrých bakterií, které jsou velmi důležité pro všechny naše sliznice a především pro zažívací trakt: Bacilus coagulans, Bifidobacterium bifidum, Lactobacilus rhamnosus, Lactobacilus acidophilus.

NORMÁLNÍ HLADINA GLUKÓZY – Každá dávka obsahuje 250 % DDD organicky vázaného chromu (chelátová vazba), dále extrakt ze skořice a organicky vázaný hořčík (chelátová vazba).

VNITŘNÍ OČISTA A HOMOCYSTEIN – Homocystein je jeden z nejdůležitějších ukazatelů vnitřní rovnováhy organizmu. Vysoká hladina homocysteinu v krvi může vést k závažným problémům a zpomalené regeneraci, popř. rekonvalescenci. S normální hladinou homocysteinu souvisí dostatečný příjem kyseliny listové (300 % DDD v produktu), vitamínu B12 (4000 % DDD v produktu) a vitamínu B6 (1429 % DDD v produktu).

VITAMÍN K2 (MK7) A KREVNÍ OBĚH – Vápník by měl být uložen v kostní tkáni, na jeho transportu z krevního oběhu a stěn cév má svůj významný podíl vitamín K. Každá dávka obsahuje 100 % DDD vitamínu K2-MK7. Jedná se o biologicky aktivní formu vitamínu K2-MK7, vyrobenou fermentační technologií.

DŮLEŽITÉ MINERÁLY V ORGANICKÝCH FORMÁCH (CHELÁT, CHELÁTOVÁ VAZBA) – Vybrané minerály: zinek, měď, mangan, hořčík, selen a chrom jsou zastoupeny v exkluzivní organické formě. Chelátová vazba (organická forma) představuje vazbu minerálu na organický nosič (aminokyselina, kyselina citronová atd..). Chelát představuje formu minerálu, ve které je minerál zabudován v listech rostlin a dalších organizmů (viz. špenát, salát atd.).

NEXGEN® PRO +ENZYMES = ŠPIČKOVÁ VYUŽITELNOST

DĚLENÝ SYSTÉM DÁVKOVÁNÍ PRO MAXIMÁLNÍ VYUŽITELNOST A MINIMÁLNÍ ZTRÁTY – Denní dávka je na základě nejnovějších vědeckých poznatků rozdělena do čtyř průběžných dávek (1 kapsle 4 x denně, vždy s jídlem), tak aby bylo tělo optimálně a rovnoměrně zásobeno v průběhu celého dne = maximální využitelnost + minimální ztráty (naše tělo není uzpůsobeno k tomu přijmout plnou dávku v jedné jednorázové tabletě = ztráty močí). Nexgen® PRO +ENZYME tak nabízí sofistikované řešení „děleného“ multivitamínu ve formě kapslí, který byl sestaven pro průběžné dávkování během dne. I když je celý výrobní proces nákladnější, tedy pokud srovnáte například masovou výrobu jedné tablety (nejnižší náklady) versus dělená denní dávka ve čtyřech kapslích, je pro společnost Reflex Nutrition vždy na prvním místě využitelnost, kvalita a zdraví.

FORMA KAPSLÍ (TOBOLEK) BEZ BALASTNÍCH POJIV – Maximální biodostupnost produktu je garantována nejen špičkovou kvalitou použitých surovin, ale také čistotou, tedy minimalizovaným obsahem problematických balastních aditiv a nulovým obsahem balastních pojiv (lepidel). Proto je využita forma kapslí (tobolek) s obsahem volně loženého prášku (NE lepené tablety, lisované pod vysokým tlakem, obsahující vysoký podíl tzv. pomocných (balastních) látek, které mohou tvořit až 70% obsahu). Forma kapslí umožňuje také minimální ovlivnění kvality multivitamínového prášku (premixu), který je šetrně zapouzdřen v želatinové kapsli a navíc uložen v blistru, tak aby došlo k minimálnímu znehodnocení jednotlivých bioaktivních složek.


Vitamín D3 k nákupu na prodejně nad 1000kč zdarma!

26.11.2020

Využijte mimořádné nabídky platící do vyprodání zásob!


13.11.2020

Tyrosin – zatím neznámý pomocník pro optimalizaci hladin neurotransmiterů

 

Tyrosin je aminokyselina, kterou tělo přirozeně produkuje z jiné aminokyseliny zvané fenylalanin. Používá se ve formě doplňku výživy pro zlepšení koncentrace a pozornosti, případně může dokonce regulovat náladu. Nachází se také v různých potravinách, zejména sýrech („tyros“ = řecky „sýr“), mléčných výrobcích, drůbežím mase, rybách i dalších surovinách s vysokým obsahem bílkovin.

Tyrosin se podílí na produkci několika důležitých látek [1]:

 • Dopamin – reguluje v mozku centra odměn a potěšení. Je důležitý pro paměť a motoriku.
 • Adrenalin a noradrenalin – tyto hormony jsou odpovědné za reakci na stres. V případě vnímaného ohrožení připravují tělo na „boj“ nebo „útěk“.
 • Hormony štítné žlázy (thyroidní hormony) – jsou odpovědné především za regulaci metabolismu.
 • Melanin – tento pigment dodává barvu pokožce, vlasům a očím. Lidé s tmavší pletí mají vyšší hladiny melaninu než lidé se světlejší pletí.

Jako doplněk výživy se tyrosin prodává buď samostatně nebo jako součást předtréninkových suplementů. Předpokládá se, že suplementace tyrosinu zvyšuje hladinu neurotransmiterů dopaminu, adrenalinu a noradrenalinu. Zvýšení hladin těchto neurotransmiterů může pomoci zlepšit paměť i mentální výkonnost ve stresových situacích.

Tyrosin a kognitivní funkce ve stresových situacích

Stres může kvůli snížení hladin neurotransmiterů negativně ovlivňovat vaši pozornost, paměť a uvažování. Například u hlodavců, kteří byli vystaveni stresujícímu prostředí (chladu), byl pozorován pokles hladin neurotransmiterů a zhoršení paměti. Když byl těmto hlodavcům podán tyrosin, došlo k obnově hladin neurotransmiterů i paměťových schopností. [2]

I když studie na hlodavcích nemusí mít zásadní vypovídací hodnotu, podobné výsledky byly pozorovány i při studiích na lidech. V jedné z nich bylo u 22 žen zaznamenáno po podání tyrosinu zlepšení pracovní paměti během psychicky náročné práce. [3] V podobné studii byl 22 účastníkům podáván tyrosin nebo placebo a následně podstoupili test kognitivní flexibility. Bylo zjištěno, že ve srovnání s placebem tyrosin zlepšuje kognitivní flexibilitu. [4] Kognitivní flexibilita je schopnost přepínat mezi jednotlivými úkoly nebo myšlenkami. Čím rychleji dokáže člověk přepínat mezi úkoly, tím je jeho kognitivní flexibilita vyšší.

Tyrosin může být prospěšný také pro osoby, které trpí nedostatkem spánku. Už jedna dávka tyrosinu může pomoci lidem s nedostatkem spánku prodloužit dobu, kdy jsou schopni se koncentrovat, až o tři hodiny. [5] I další studie potvrdily, že užívání tyrosinu může zlepšit kognitivní schopnosti v krátkodobých stresujících nebo psychicky náročných situacích. [6, 7]

Přestože může tyrosin zlepšovat kognitivní funkce při stresových situacích, v nepřítomnosti stresoru nebyly tyto účinky pozorovány. V současné době také neexistují žádné důkazy o tom, že by měl tyrosin u lidí vliv na fyzickou výkonnost.

Tyrosin jako možná pomoc při fenylketonurii

Fenylketonurie (PKU) je vzácné genetické onemocnění způsobené poruchou genu, který pomáhá vytvářet enzym fenylalaninhydroxylázu. Tělo využívá tento enzym k přeměně fenylalaninu na tyrosin, který se dále používá k produkci důležitých neurotransmiterů. Bez tohoto enzymu však tělo nedokáže fenylalanin rozložit a dochází k jeho hromadění v organismu. Základním způsobem léčby PKU je dodržování speciální diety, která omezuje konzumaci potravin obsahujících fenylalanin. Protože však tělo potřebuje fenylalanin k tvorbě tyrosinu, mohou mít lidé s PKU nedostatek tyrosinu, což může přispívat k problémům s chováním. [8]

Užívání tyrosinu by tak mohlo být jednou z možností, jak zmírnit nežádoucí příznaky PKU. Zatím však neexistují dostatečné důkazy, aby bylo možné tuto léčbu jednoznačně doporučit. Dostupné studie, které analyzovaly vliv tyrosinu na inteligenci, růst, nutriční stav, úmrtnost a kvalitu života pacientů s PKU ve sledovaných parametrech nezjistily rozdíl mezi užíváním tyrosinu a placebem. [9]

Tyrosin a deprese

Tyrosin by mohl pomáhat také při léčbě deprese. Důkazy o jeho účincích jsou však v současné době spíše smíšené. Předpokládá se, že k depresi dochází vlivem nerovnováhy neurotransmiterů. Pro vyrovnání této nerovnováhy se běžně předepisují antidepresiva. Vzhledem k tomu, že tyrosin může zvýšit produkci některých neurotransmiterů, mohl by teoreticky působit také jako antidepresivum.

V rámci studie, při které celkem 65 osob s depresí dostávalo 100 mg / kg tyrosinu, 2,5 mg / kg běžného antidepresiva nebo placebo každý den po dobu čtyř týdnů, však nebylo zjištěno, že by měl tyrosin antidepresivní účinky. [10]

Přesto by tyrosin mohl být prospěšný u jedinců, u kterých je deprese způsobena nízkou hladinou dopaminu. Deprese způsobená nedostatkem dopaminu se vyznačuje sníženou energií a nedostatkem motivace. Studie, která zkoumala účinky tyrosinu u osob s depresí a nízkou hladinou dopaminu zaznamenala zlepšení stavu pacientů (lepší nálada a zvýšená kvalita spánku). [11]

Deprese je komplexní a složité onemocnění, a dokud nebude k dispozici více důkazů, nelze zatím tyrosin přímo doporučit k léčbě depresivních onemocnění.

Dávkování a vedlejší účinky

Tyrosin je obecně považován za bezpečný a při dávkování do 150 mg/kg tělesné váhy nebyly u většiny osob pozorovány nežádoucí vedlejší účinky. Může se však vyskytovat nežádoucí interakce s některými léky na předpis jako jsou některá antidepresiva, léky upravující činnost štítné žlázy nebo léky na Parkinsonovu chorobu.

Tyrosin se jako doplněk výživy většinou užívá v dávce 500 až 2000 mg cca 30 až 60 minut před tréninkem, přestože jeho vliv na fyzický výkon nebyl prokázán.

Pro podporu mentální výkonnosti při stresujících situacích se jeví jako efektivní dávka 100 až 150 mg/kg tělesné hmotnosti. Tyto vyšší dávky však mohou způsobit zažívací potíže, proto je vhodné je rozdělit na dvě dávky, které se užívají 60 a 30 minut před stresující událostí.

Závěrem

Tyrosin je klíčový pro produkci neurotransmiterů. Pokud je organismus vystaven stresu nebo psychicky náročným situacím, mají hladiny neurotransmiterů tendenci klesat. Existují ale důkazy, že užívání tyrosinu dokáže tyto klesající hladiny neurotransmiterů doplnit a zlepšit tak v náročných situacích mentální výkonnost. Další případné účinky tyrosinu (například na fyzickou výkonnost nebo léčbu deprese) zatím nebyly dostatečně prokázány a bude potřeba ještě dalších výzkumů. Užívání tyrosinu je bezpečné i ve vyšších dávkách, pouze je potřeba mít se na pozoru před nežádoucí interakcí s některými léky.

Doporučený produkt pro suplementaci: L-Tyrosine – NutriWorks

Autor článku: Mgr. Tomáš Pavelek

Reference:

 1. National Center for Biotechnology Information (2020). PubChem Compound Summary for CID 6057, Tyrosine. Retrieved October 20, 2020 from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Tyrosine.
 2. Yeghiayan SK, Luo S, Shukitt-Hale B, Lieberman HR. Tyrosine improves behavioral and neurochemical deficits caused by cold exposure. Physiol Behav. 2001 Feb;72(3):311-6. doi: 10.1016/s0031-9384(00)00398-x. PMID: 11274672.
 3. Colzato LS, Jongkees BJ, Sellaro R, Hommel B. Working memory reloaded: tyrosine repletes updating in the N-back task. Front Behav Neurosci. 2013;7:200. Published 2013 Dec 16. doi:10.3389/fnbeh.2013.00200
 4. Steenbergen L, Sellaro R, Hommel B, Colzato LS. Tyrosine promotes cognitive flexibility: evidence from proactive vs. reactive control during task switching performance. Neuropsychologia. 2015 Mar;69:50-5. doi: 10.1016/j.neuropsychologia.2015.01.022. Epub 2015 Jan 16. PMID: 25598314.
 5. Neri DF, Wiegmann D, Stanny RR, Shappell SA, McCardie A, McKay DL. The effects of tyrosine on cognitive performance during extended wakefulness. Aviat Space Environ Med. 1995 Apr;66(4):313-9. PMID: 7794222.
 6. Bryant J. Jongkees, Bernhard Hommel, Simone Kühn, Lorenza S. Colzato, Effect of tyrosine supplementation on clinical and healthy populations under stress or cognitive demands—A review,Journal of Psychiatric Research,Volume 70,2015,Pages 50-57,ISSN 0022-3956
 7. Hase A, Jung SE, aan het Rot M. Behavioral and cognitive effects of tyrosine intake in healthy human adults. Pharmacol Biochem Behav. 2015 Jun;133:1-6. doi: 10.1016/j.pbb.2015.03.008. Epub 2015 Mar 20. PMID: 25797188.
 8. Targum SD, Lang W. Neurobehavioral problems associated with phenylketonuria. Psychiatry (Edgmont). 2010;7(12):29-32.
 9. Webster D, Wildgoose J. Tyrosine supplementation for phenylketonuria. Cochrane Database Syst Rev. 2013 Jun 5;2013(6):CD001507. doi: 10.1002/14651858.CD001507.pub3. PMID: 23737086; PMCID: PMC7057270.
 10. Gelenberg AJ, Wojcik JD, Falk WE, Baldessarini RJ, Zeisel SH, Schoenfeld D, Mok GS. Tyrosine for depression: a double-blind trial. J Affect Disord. 1990 Jun;19(2):125-32. doi: 10.1016/0165-0327(90)90017-3. PMID: 2142699.
 11. Mouret J, Lemoine P, Minuit MP, Robelin N. L-tyrosine cures, immediate and long term, dopamine-dependent depressions. Clinical and polygraphic studies. C R Acad Sci III. 1988;306(3):93-8. French. PMID: 3126995.


Vše důležité o vitamínu D

29.10.2020

 Jak vybrat ten opravdu kvalitní a proč volit rostlinný zdroj

Pokračovat ve čtení » Vše důležité o vitamínu D


23.10.2020

Přirozená strategie pro posílení imunitního systému

Pokračovat ve čtení »


Máme otevřeno ForActiv Ostrava!!!

22.10.2020

Prodejna ForActiv Ostrava je otevřena v pracovních dnech dle standardní otevírací doby

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Grass-fed proteiny – nová laťka kvality mezi proteiny

17.10.2020

Grass-fed proteiny – nová laťka kvality mezi proteiny

Pokračovat ve čtení » Grass-fed proteiny – nová laťka kvality mezi proteiny


Jak posílit účinek větvených aminokyselin?

07.10.2020

Kombinace s taurinem efektivně tlumí bolest a poškození svalů

Pokračovat ve čtení » Jak posílit účinek větvených aminokyselin?


Egyptský černý kmín

02.09.2020

Inzulínová rezistence, bolesti kloubů, zánětlivost a další oblasti, ve kterých pomáhá, díl.1.

Pokračovat ve čtení » Egyptský černý kmín


Zlepšení koncentrace a další neznámé benefity meduňky lékařské

18.08.2020

8 největších benefitů meduňky lékařské

Pokračovat ve čtení » Zlepšení koncentrace a další neznámé benefity meduňky lékařské